top of page

O nás, podnikaní na Slovensku a zahraničných klientoch.

Updated: Jan 9, 2021

Zoznámte sa s tvorcami We Are Fxctory, ktorí poodhalili pár zaujímavostí zo svojho života.


1. Povedzte čo Vás doviedlo k založeniu agentúry?


J.🧔🏼 Som z umeleckej rodiny, môj dedo je umelecký rezbár. Navštevoval som umeleckú školu orientovanú na grafický dizajn. Napriek tomu, že sa ma snažili učitelia a rodina predsvedčiť, že zo mna nič nebude, tak moje sny boli silnejšie ako ich slová /HAHAHAHA/. Dizajnu sa venujem od svojich 15 rokov a k dnešnému dňu je to už presne 20 rokov každodennej práce za počítačom. Vytvorenie vlastnej agentúry bolo samozrejmosťou.


DŽ.👩🏽 Od malička som chcela pracovať v reklamnej agentúre a postupne som sa k tomu dopracovala najprv prostredníctvom mojej značky a neskôr už spolu s Jurajom. A samozrejme v mnohom mi pomohlo aj štúdium na vysokej škole, kde som sa naučila základy marketingu a stratégie. Avšak na reálne praktiky “podnikateľov” ma to nepripravilo.

2. Očividne ste natrafili na pár prekážok. Na aké a ako ste sa s nimi vysporiadali?


DŽ.👩🏽 Prekážky vždy budú to je jasné, avšak niekedy je toho až príliš. Hlavne v podnikaní nemôžeme nikomu dôverovať, pretože každý sa chce zviesť na niekoho chrbte. Samozrejme nehádžem všetkých do jedného vreca, ale zatiaľ sme sa stretli len s ľudmi, ktorí chceli profitovať na našej šikovnosti a talente. Avšak aj najzhnitejšie ovocie raz zhnije a úplne zmizne.

J.🧔🏼 Ja budem konkrétnejší. Som za to, že v jednote je sila, ale ak niekto nejde do spoločného podnikania s čistými úmyslami, ale s prízemnými pudmi potom sa nemôže čudovať ak ho niekto odhalí. Sme v roku 2021 a dnes len málo čo dokážete skryť a oklamať bez toho, aby sa to niekto dozvedel. Ak by som to mal počítať, tak mojou dobrosrdečnosťou, vierou a naivitou som prišiel za posledné dva roky cez 20 tisíc eur. Či mi to chýba? Nie, a dokonca im aj ďakujem pretože vďaka nim som si postavil pevné základy a vysoký múr. Šancu už nedostane len tak hocikto, aby mohol profitovať na mojom autorskom diele.

3. Wau, tak to bohužiaľ asi na Slovensku chodí a “vagabundi” nespia.🤪Gratulujeme však k vašej vytrvalosti. Povedzte nám čomu všetkému sa venujete v agentúre We Are Fxctory?


DŽ.👩🏽 Vytrvalosť je základ každého úspechu. Sme komplexná reklamná a marketingová agentúra, takže vieme zabezprečiť všetko od A po Z, pre každého klienta. Vytvárame prémiové dizajny pre vybraných klientov. Ja konkrétne sa venujem marketingu, správe sociálnych sietí a môjmu Like a Boss workshopu. Nepoznám nikoho vo svojom okolí, kto pracuje každý deň (víkend a aj sviatky) ako my. Iní si vypnú mobil a neriešia potreby svojich klientov. To sa u nás nestane.


J.🧔🏼 Som creative director pre We Are Fxctory a cezomňa prechádzajú všetky dizajny, ktoré pre našich klientov robíme. Pred dvoma rokmi som svoju grafiku posunul aj na animačné video spoty a postprodukciu videí. A teším sa čo nové sa naučím v tomto roku. Som multifunkčný a takých ľudí máme aj v našom teame. A ako hovorila Džul, pracujeme 24/7 a hlavne keď máme klienta z Ameriky, musíme byť k dispozícii aj po polnoci. Poznáme takých, ktorí od 17tej nepoznajú slovo práca a o víkendoch ani nehovorím. V tom je tiež naša výnimočnosť a sila, že sme oddaní svojej práci.

4. Takže máte aj zahraničných klientov? Ako ste ich získali?

DŽ.👩🏽 Každého klienta, s ktorým spolupracujeme máme na základe referencii a teda našej poctivej a dobrej práci. Takým spôsobom nás oslovil aj americký rapper Ja Rule, ktorý vystupoval v lete 2019 na festivale Hip Hop Žije, ktorý sme po vizuálnej stránke obstarávali. Napísal nám, že chce pracovať s ľuďmi, ktorí robia sociálne siete Hip Hop Žije. Pre Ja Rula vytvárame dva IG profily, vytvorili sme dresy na futbal, merch a mnoho ďalšieho. Okrem iného prvých zahraničných klientov sme mali v už Kanade.

J.🧔🏼 Je to veľké zadosťučinenie, ak príde klient, že videl vašu prácu a chce, aby ste pracovali aj pre neho. Je jedno či je slávny alebo zo zahraničia. Ak si niekto váži moju prácu, je to úžasný pocit a ešte lepšia spolupráca. Avšak áno, chcem pracovať predovšetkým so zahraničnými klientmi a aj preto som odišiel žiť a stážovať do Kanady pred troma rokmi.

5. V Kanade ste pracovali v oblasti dizajnu. Plánujete sa tam ešte vrátiť?

J.🧔🏼 Áno odišiel som tam v roku 2017 lebo som dostal skvelú príležitosť. A následne som v roku 2018 prišiel spať, lebo som dostal ešte lepšiu príležitosť. V Kanade som pracoval pre najlepšiu agentúru, ktorá koniec koncov vyformovala We Are Fxctory do podoby aká je teraz. Pracoval som prevažne pre športové kluby a automobilové značky. Okrem toho som stále robil na mnohých zásadných projektoch pre slovenskú hudobnú scénu priamo z Vancouver-u.

DŽ.👩🏽 Ja odpoviem na druhú časť otázky. Je v našom pláne sa posunúť naspäť do Kanady, kde máme vytvorené skvelé podmienky a zázemie. Najprv však dokončíme všetko čo sme tu začali.


7. Aké je to pracovať s ľuďmi zo showbiznisu alebo celkovo so slovákmi?

J.🧔🏼 Vždy som si myslel, že to bude nejaká pridaná hodnota, a že sa budem tešiť ak budem robiť dizajn pre známych ľudí. Avšak opak je pravdou, pretože mnohí z nich si nevážia prácu a to nehovorím len o tej svojej. Málo kto poďakuje, málo kto pochopí hodiny strávené za počítačom, ale to platí aj všeobecne.

DŽ.👩🏽 Pracujem s nimi vpodstate od začiatku mojej profesijnej kariéry, ešte keď som pracovala v eventovej agentúre. Sú plusy, ale aj mínusy. Avšak pokiaľ nerobíte pre Kardashianky alebo Beyoncé, nič to neznamená.

7. Čo je pre Vašu prácu príznačné?


J.🧔🏼Určite niekoľkoročná prax, pretože tá je dôležitá a samozrejme láska k práci, ktorú robím. Svoj voľný čas obetujem práci a to robia len tí, ktorým záleží na tom čo robia. Vždy sa snažím posúvať latku vyššie a vyššie. A nesmierne ma teší, keď sa klienti vracajú.

DŽ.👩🏽 Kreativita, promtnosť, pracovitosť, skúsenosť a chuť niečo dokázať. Náš rukopis je jasne daný v každej práci, ktorú odovdávame a vždy si dáme záležať na prvom dojme. Ten je najdôležitejší pri získaní každého nového klienta.

8. A na záver aké je motto We Are Fxctory?

DŽ.👩🏽 No one is you and that is your power.

J.🧔🏼 They can steal your recipe, but the sauce won’t taste the same.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page