top of page

Ako sa pracuje so známymi osobnosťami?

Updated: May 13, 2021

Ako sa pracuje s americkým rapperom? Alebo so špičkou slovenského hudobného priemyslu? Dozviete sa v najnovšom blogu od tvorcov designu, sociálneho obsahu a marketingu.

Aké známe osobnosti prešli Vašou agentúrou?


Myslím si, že som pracoval skoro so všetkými známymi hudobnými osobnosťami na SR a s niekoľkými aj v susednom Česku. Dlhodobo spolupracujem s Rytmusom, na všetkých zásadných projektoch. Zo zahraničia je to americký rapper Ja Rule alebo nepriamo firma Just Water, ktorú vlastní Jaden Smith a Will Smith. Alebo sme vytvorili videá, ktoré zdielali Ashanti a Fat Joe (najdete ich na našom instagrame). Taktiež sme robili vizuál pre Tori Spelling, ktorý nájdete v našom porfóliu. A tento rok sme začali spoluprácu aj s tenistom Filipom Poláškom, ktorý ako prvý slovák vyhral Australian Open.


Ako ste sa k nim dostali? Je rozdiel pracovať s bežným klientom alebo so známou osobnosťou?


Prácou a ešte raz prácou. Žiadna iná cesta nie je a ak niekto tvrdí opak, tak klame. Tam kde sme dnes je zásluha každodennej práce vrátane víkendov. K známym osobnostiam sa nedostanete ak sa ich budete dopytovať, väčšinou je to nepriamo cez inú firmu alebo cez odporúčanie. Rapper Ja Rule nás oslovil na spoluprácu, pretože sa mu páčili sociálne siete, ktoré sme robili pre Hip Hop Žije. A potom keď už niekoho známeho “chytíte” záleží od kvality vašej práce, promtnosti a multifunkčnosti.

Práca so známymi osobnosťami môže byť náročná. Ako je to naozaj?


Každý klient chce byť hlavný a každý chce, aby sme sa mu venovali prioritne. U známych osobností je to ešte o niečo náročnejšie, pretože chcú všetko a hneď. Časom sa na takéto požiadavky dá zvyknúť a nejakým spôsobom sa to dá zvládnuť. Každý však vie, že vytvarať dizajn nie je kopanie kanálu a obzvlášť umelci chápu, že kreatívny proces trvá. Na druhej strane projekty, ktoré odovzdávame sú kreatívnejšie a na oko zaujímavejšie. Každopádne sú to klienti ako všetci ostatní. A áno platia tiež tak ako ostatní. :D


Aké projekty ste robili?


Tu je pár ukážok z minulého roku a viac nájdete v našom portfóliu alebo na instagrame @wearefxctory
Mali ste niekedy nejakú bizardnú požiadavku na design?


Asi nie alebo si na to nespomínam. :D Každý má nejaké požiadavky, možno ja mám posunutý prah tolerancie.


Pre koho by ste chceli budúcnosti pracovať?


Keď chcete niečo dosiahnúť musíte si ísť za svojím cieľom a vybudovať si pevné základy. My takisto podnikáme kroky, ktoré smerujú hlavne na zahraničný trh. A my tie ciele máme veľké a našťastie vieme kam smerujeme. Určite o nás budete ešte počuť, pretože ako sa hovorí: “k vytúženej spolupráci s niekým známym, Vás delí len 5 ľudí cez, ktorých sa k nim viete dostať.” Nabudúce možno už na inom kontinente.
コメント


bottom of page