top of page

11 nápadov na sociálne siete, vďaka ktorým bude feed vašej značky #fresh.


1. Tvorte denne, týždenne alebo mesačne udalosti


Začnite sériu udalostí, kde budete mať príležitosť pravidelne komunikovať so svojimi fanúšikmi a sledovateľmi. V jednoduchosti, vytvorte si tému, ktorú budete komunikovať na svojom profile, ktorá súvisí s Vašim podnikaním a udržte svoje publikum v záujme. Vytvorte si udalosť na každú tému a pozývajte na ňu publikum.


2. Usporiadajte súťaž


Ľudia nemôžu odolať sile „zadarmo“.

Usporiadanie príležitostnej súťaže je jedným z najpôsobivejších nápadov na sociálne médiá, pokiaľ ide o potenciálne zapojenie sledovateľov. Podľa údajov z Tailwindu 91% príspevkov na Instagrame s viac ako 1 000 lajkami alebo komentármi súvisí so súťažou. Zaznamenali sme, že účty, ktoré pravidelne organizujú súťaže, rástli o 70% rýchlejšie ako účty, ktoré tak nerobia. Ak chcete zbierať ovocie, nemusíte každý týždeň organizovať súťaže. Súťaže sú skvelým spôsobom, ako zvýšiť počet a zapojenie sledovateľov a sú skvelým nápadom v sociálnych sieťach pre kampane, ktoré chcete vylepšiť, napríklad pri uvedení nových produktov na trh.


3. Q&A


Séria AMA (Opýtaj sa ma na čokoľvek), ktorá je populárna na Reddite, ale aj na Instagrame, predstavuje úžasnú príležitosť vzdelávať sa a spolupracovať so svojimi sledovateľmi. Otázky sú v podstate otázky a odpovede, na ktorých sa môžete podeliť o svoje vedomosti, skúsenosti a poznatky. Od zdieľania príbehov o úspechu až po osobné výzvy môžu byť takéto O&A presvedčivé pre publikum aj značky.


4. Prevzatie sociálnych sietí


U nás ešte v plienkach. Niekedy vloženie nového života do vašich sociálnych sieti znamená nechať niekoho iného prevziať kontrolu. Pri prevzatí vlády vašich sociálnych účtov sa dostanú do rúk niekoho iného, ​​zvyčajne na dobu 24 hodín. Rozdávanie svojej sociálnej prítomnosti influencerovi alebo známej osobnosti s masívnym a aktívnym publikom je vynikajúci spôsob, ako dostať svoju značku pred niektoré nové tváre, ako aj vložiť nový hlas do svojho účtu, ak máte pocit, že vám chýba nápady na sociálne médiá. Môžete tiež nechať niekoho iného vo vašej spoločnosti, aby prevzal váš účet, aby vášmu feedu dodal príchuť. Účelom prevzatia je dostať sa do povedomia, takže v ideálnom prípade vyberte niekoho, kto je pre váš demografický segment publika relevantný.


5. Videoklipy


Marketing video obsahu sa stal nevyhnutnosťou pre moderné značky. Mnoho ľudí bohužiaľ vidí investíciu do videa ako príliš komplikovanú alebo mimo ich dosahu. Ak však vezmete do úvahy, že videoobsah získava exponenciálne viac zdieľaní ako foto alebo text, značky by mali vážne premýšľať o kreatívnych nápadoch sociálnych sietí, ktoré obsahujú video. Preto sú krátke postrihané videoklipy stále dokonalým nápadom pre Instagram a Facebook. Takéto klipy vyžadujú minimálnu úpravu, dajú sa nasnímať v priebehu niekoľkých sekúnd a sú pripravené na zdieľanie. Využite Tik Tok alebo Reels na Instagrame.


6. Upravte svoj obsah


Zamyslite sa nad plánovaním, úsilím a celkovým časom, ktorý je potrebný na vytvorenie ľubovoľného obsahu. Až 50% článkov získa na sociálnych sieťach iba osem alebo menej zdieľaní. Au. Pri každom blogovom príspevku, ktorý napíšete alebo natočíte, by ste mali zvážiť ďalšie nápady na jeho propagáciu na sociálnych sieťach nad pôvodný formát. Rovnako tak môžete videozáznam znova použiť na „sneak peek“ pre konkrétne sociálne siete. Opätovné použitie vášho obsahu nielen vdýchne nový život starým alebo inak ignorovaným príspevkom, ale tiež zabráni tomu, aby vašich sledujúcich nenudila rovnaká správa zdieľaná stále dokola.


7. Spojte sa s inou značkou


Spoločný marketing je situácia prospešná pre všetkých. Dve značky sa spojili v kampani alebo časti obsahu ako je webinár, ebook alebo dokonca špeciálna propagácia. Každá spoločnosť je vystavená publiku druhej strany. Sociálne siete sú ideálnou platformou pre nápady na spoločné marketingové kampane, pretože je tak ľahké zosynchronizovať vaše úsilie.


8. Urobte meme


Značky by sa nemali báť predviesť svoj zmysel pre humor. Aj keď marketing s memečkami nie je pre každého, samotné sociálne médiá sú živnou pôdou pre humorné obrázky a satiru.9. Facebook carousels


Aj keď by značky nemali príliš tlačiť na svojich sledovateľov ponukami, sú však napríklad karuselové reklamy na Facebooku, ktoré vám môžu pomôcť získať finančnú návratnosť investícií z vašej sociálnej prítomnosti. Krása zobrazovania reklám na sociálnych sieťach spočíva v tom, že sa dajú ľahko sledovať. Napríklad reklamná platforma Facebooku poskytuje šialené množstvo informácií pokiaľ ide o to, kto vidí vaše reklamy, kto kliká a aká je hodnota vašich kliknutí.


10. Choďte do zákulisia


Značky vo svojej podstate zastupujú ľudí. Nedovoľte, aby tento osobný prvok vášho sociálneho zdroja spadol na vedľajšiu koľaj. Ak poskytnete svojim sledovateľom pohľad do zákulisia, signalizuje to vašu spoločnosť.


11. Zdieľajte míľniky


V neposlednom rade by značky mali byť ochotné osláviť svoj úspech a víťazstvá s followermi. Dajte to vedieť svojim sledovateľom. Zdieľanie týchto okamihov so svojím publikom ukazuje vašu ľudskú stránku a zároveň signalizuje rast vašej značky.

Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page